21.Лют.2024

Скарлатина – це інфекційне захворювання, яке викликає ß-гемолітичний стрептокок групи А. Для хвороби характерні дрібні точечні висипання, підвищення температури і озноб, загальна інтоксикація. Ознаки скарлатини яскраво виражені на самому початку захворювання, що дозволяє своєчасно розпочати лікування. Однак бувають випадки, коли захворювання протікає практично без симптомів і при відсутності спрямованого лікування призводить до серйозних ускладнень. Причини … Продовжити читання “Скарлатині-ні!”

Детальніше
19.Лют.2024

По очах своєї дитини батьки завжди дізнаються, що відбувається в його житті: неприємності або радість, здоровий запал або хвороба. Буває і так, що очі раптом почервоніють, запалиться і сверблять. Може, це проста втома очей від перегляду телевізора або комп’ютерних ігор, а може, у дитини почався кон’юнктивіт. Визначити це дуже просто: якщо втомлені очі зазвичай приходять … Продовжити читання “Як запобігти кон’юнктивіту в дитини:поради батькам”

Детальніше
07.Лис.2023

Гепатит А – це спричинене вірусом гепатиту А захворювання, що вражає печінку. Його також називають хворобою Боткіна. Це захворювання може мати як легкий, так і важкий перебіг. Вірус гепатиту А передається: – внаслідок вживання забруднених харчів або води, що можуть містити фекалії інфікованих людей; – через недотриманя особистої гігієни; – у сім’ях, коли інфікована людина … Продовжити читання “ГЕПАТИТ А: ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ, СИМПТОМИ ТА ПРОФІЛАКТИКА”

Детальніше
30.Сер.2023

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень.  Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може … Продовжити читання “Як надати першу медичну допомогу при різних видах ушкоджень: алгоритм дій”

Детальніше
31.Лип.2023

Під впливом стресу внаслідок війни українці страждають від розладів сну. Одних мучить безсоння, інші — навпаки, відчувають підвищену сонливість і намагаються вдень надолужити недоспані ночі. Почастішали випадки сноходіння, нічних кошмарів, сонного паралічу. Для того щоб оцінити свій сон, пригадайте: *наскільки складно вам засинати; *чи прокидаєтеся кілька разів за ніч; *чи можете назвати свій сон нетривалим … Продовжити читання “Без снодійного та підрахунку овець: як налагодити сон під час війни”

Детальніше
26.Лип.2023
Детальніше
22.Тра.2023
Детальніше
17.Кві.2023
Детальніше
17.Кві.2023
Детальніше
17.Кві.2023

* Деякі лікарські засоби від застуди та алергії сушать голосові зв’язки. ** Фізичні вправи підвищують витривалість і м’язовий тонус. Це допомагає підтримувати правильну поставу й дихання, що важливо для мовленнєвого апарату.  

Детальніше
17.Кві.2023

* Люди з повною втратою слуху зберігають здатність мовлення.

Детальніше
06.Бер.2023

Як розпізнати «Кракена» — нового мутанта COVID-19 Як медсестрі забезпечити фізичне дистанціювання  Періодично на прийомі ми діагностуємо вірус SARS-COV-2 (далі — COVID-19), але, на щастя, перебіг цього захворювання — не настільки тяжкий, як у попередні роки. COVID-19 постійно мутує, змінюються штами, інтенсивність поширення захворювання і його перебіг, частота госпіталізації та рівень смертності. Новий штам «Кракен», за … Продовжити читання “Здійснюємо профілактику кракен”

Детальніше
06.Лют.2023

Холодова алергія – досить поширене захворювання серед людей будь-якого віку та статі, особливо до нього схильні жінки та діти. Патологія проявляється переважно на холодну погоду через вплив низьких температур на шкірний покрив і супроводжується вкрай неприємною симптоматикою, а в окремих випадках – навіть смертельно небезпечна. Що таке алергія на холод? Алергія на холод – індивідуальна … Продовжити читання “Холодова алергія”

Детальніше
26.Січ.2023

КАЛИНА Містить вітамін С, який допомагає організму «пережити» стресові ситуації Має протинабрякову та противірусну дію Містить кверцитин, цинк, селен та амінокислоти, які поліпшують синтез гормонів щитовидної залози та наднирників Нормалізує роботу серця Поліпшує травлення та засвоєння їжі Містить пектини та фітостерини — речовини, які запобігають атеросклеротичним «бляшкам» на судинах ШИПШИНА Містить катехіни — найцінніші компоненти … Продовжити читання “Які зимові ягоди зміцнюють імунітет і поліпшують психічний стан”

Детальніше
24.Січ.2023

Медичні сестри ЖЗДО № 34 Тетяна БАРИЛЬЧУК та Оксана КУЗЬМЕНКО навчають педагогів закладу надавати першу допомогу. Головне дотримуватися основних принципів надання першої допомоги: • правильність і доцільність (якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись; головне правило першої допомоги – не нашкодити); • швидкість; • продуманість, рішучість, спокій. Адже вміння кожного з нас … Продовжити читання “Надання першої медичної допомоги”

Детальніше
19.Січ.2023

Звички, зокрема харчові, формуються в дитинстві та перетворюються на стиль життя в дорослому віці. Що раніше дитина навчиться харчуватися збалансовано, то більше користі отримає для здоров’я. Як же зробити харчування дитини здоровим — розберемо далі. Станьте для дитини взірцем Найліпший спосіб долучити дитину до здорового харчування — власний приклад. Намагайтеся збирати за столом усю родину … Продовжити читання “Шість мультфільмів про здорові харчові звички дітей”

Детальніше
13.Чер.2022

  ⭐ ВОЗ нервує через те, що хворобу зафіксували за межами Африки, і хворіють люди, які нещодавно до Африки не їздили; ⭐ вакцина є; ⭐ хворих небагато; ⭐ заразитись важко; ⭐ не обмінюйтесь біологічними рідинами з незнайомими людьми; ⭐ слідкуйте за рекомендаціями МОЗ; ⭐ не вірте в теорії змови.

Детальніше
24.Тра.2022

З приходом літа збільшується кількість звернень за медичною допомогою внаслідок укусу кліщів. Особливо гостро постає питання, що робити і куди звертатися, якщо кліщ вкусив вашу дитину.   Кліщ – членистонога комаха роду павукоподібних, що не має очей. Орієнтується в просторі, відчуваючи запах людини або тварини за рахунок розвиненого сенсорного апарату. Найчастіше кліщі мешкають в помірно … Продовжити читання “Це важливо: що робити, якщо дитину вкусив кліщ”

Детальніше
02.Лип.2021

Часом трапляється, що бешкетливі малюки, або й дорослі, по своїй необережності, розбивають ртутний термометр. Відразу постає питання: як безпечно прибрати ртуть? Чи можна перебувати дітям у цьому приміщенні? Куди, врешті-решт, діти ртуть? Отже,  якщо у приміщенні розбито ртутний термометр: виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку; відчиніть настіж усі … Продовжити читання “Як діяти, якщо розбили ртутний термометр?”

Детальніше
24.Тра.2021
Детальніше