

Булінг – це агресивна поведінка, що повторюється, з метою завдати шкоди дитині. Він може проявлятися у різних формах: Фізичний булінг: удари, штовхання, щипання, псування особистих речей. Вербальний булінг: обзивання, глузування, погрози, розповсюдження чуток. Соціальний булінг: ізоляція, ігнорування, бойкот, виключення з ігор та спілкування. Кібербулінг: цькування в інтернеті, соціальних мережах, за допомогою повідомлень. Ознаки того, що … Продовжити читання “Чи є у дитячому садку булінг (цькування) дитини?”

Дітям важко давати раду емоціям та накопиченій агресії – вони тільки вчаться розуміти та опановувати свої переживання. Та дорослі можуть і мають допомогти малечі – навчити виходити з цього стану у не деструктивний спосіб, безпечний як для самої дитини, так і для світу навколо. Для цього можна використовувати ігри та вправи, спрямовані на вгамування агресії. … Продовжити читання “10 рятівних ігрових вправ, які допоможуть дітям вивільнити накопичену агресію”

«Вплив сім’ї на розвиток та виховання дитини з особливостями психофізичного розвитку» Вправа «Що робить мою дитину щасливою?» (що приносить задоволення, чому радіє і т. д.) Батьки малюють сонечко, пишуть в середині ім’я дитини, а на промінчиках чому їх дитина радіє. Рефлексія: – Ваші відчуття коли ваша дитина радіє? – Як часто ваша дитина радіє? Саме … Продовжити читання “Консультація для батьків дітей з ООП”

Що таке булінг і хто може стати його жертвою? Булінг — те ж саме, що цькування. Слово походить від англійського дієслова to bully — знущатись, залякувати. Згідно із законом, булінг стосується тільки учасників освітнього . Але в законі вказано, що принаймні один із учасників конфлікту має бути неповнолітнім. Якщо вчитель цькує вчителя — це булінгом … Продовжити читання “Поради для батьків щодо порядку захисту та протидію булінгу”

Рене Джейн, сертифікований тренер особистісного зростання і магістр в галузі прикладної позитивної психології, спеціалізується на розвитку навичок адаптації та стресостійкості дітей і дорослих. Вона перетворює науково обґрунтовані концепції, в ігрові техніки, які легко застосувати на практиці. Рене є автором унікальної терапії дитячої тривожності, яка була реалізована у форматі короткометражних мультфільмів. Вона об’єднала найбільш дієві на … Продовжити читання “Поради психолога: 25 чудових занять з дітьми”

Практичні рекомендації для батьків: «Як допомогти дитині після травматичної події» У дитинстві багато хто з нас переживає різні травматичні події. На дитину впливають і події, в яких вона не брала безпосередньої участі. Так, наприклад, перегляд телевізійного репортажу з місця терористичного акту також може чинити на нього тяжке, гнітюче враження та викликати посттравматичні симптоми. Діти можуть … Продовжити читання “Як допомогти дитині після травматичної події”