04.Сер.2023
Безпека влітку

Якщо Вам вдасться вибратися на природу (ліс, парк), обов’язково ознайомтеся з правилами безпеки влітку.

  1. У таких місцях зазвичай багато кліщів, укуси яких небезпечні важкими захворюваннями (енцефаліт, хвороба Лайма). Тому дитину краще одягнути в штани і закрите взуття. Причому брюки слід заправити в шкарпетки. Не завадить і обробка поверхні одягу засобами від комах.
  2. Поясніть дитині, що заборонено чіпати незнайомі гриби і їсти невідомі ягоди або плоди, що ростуть у лісі – вони можуть бути отруйними.
  3. Не дозволяйте дитині підходити до тварин, які можуть вкусити і заразити сказом.
  4. Ні в якому разі не залишайте дітей без нагляду – вони можуть заблукати.

Загальні правила безпеки під час літніх канікул.

На жаль, небезпеки підстерігають дітей не тільки в місцях відпочинку, а й на дитячому майданчику, на дорозі, в громадських місцях.

Однак дотримання простих рекомендацій допоможе знизити ризики:

  1. Для дитини обов’язковим є носіння головного убору на вулиці для запобігання теплового або сонячного удару.
  2. Привчіть дітей завжди мити руки перед вживанням їжі та після прогулянки.
  3. Оскільки на літо припадає пік харчових отруєнь та захворювань, стежте за якістю та свіжістю продуктів, завжди мийте овочі та фрукти перед вживанням.
  4. Обов’язково вчіть дитину правилам дорожнього руху, розкажіть про небезпеку, яку несе автомобіль.
  5. Розкажіть дітям про те, як правильно себе поводити на дитячому майданчику, зокрема про катання на гойдалках.
  6. Важливо навчити правилам пожежної безпеки в літній період.
  7. Дотримуйтесь питного режиму, щоб не допустити зневоднення. Давайте дитині природну очищену воду без газу.

Дотримання простих рекомендацій допоможе убезпечити життя і здоров’я вашої дитини і дозволить провести літні канікули з максимальним задоволенням та користю.

Безпека на воді влітку

Більшість сімей проводять спекотні літні дні на пляжах водойм – озера, річки, моря. Дорослі та малюки із задоволенням купаються і засмагають, дихають свіжим повітрям. Однак вода може бути небезпечною. Тому перед поїздкою на місце відпочинку слід вивчити наступні рекомендації:

  1. Не дозволяйте купатися дитині без вашого нагляду, особливо на матрацах або надувних кругах.
  2. Відпускайте дитину у воду тільки в плавальному жилеті або нарукавниках.
  3. Не дозволяйте дітям грати в ігри, де учасники ховаються під водою. Такі розваги можуть закінчитися трагедією.
  4. Контролюйте час перебування дитини у воді, щоб не допустити переохолодження.
  5. Щоб уникнути сонячних опіків змащуйте шкіру дитини спеціальними сонцезахисними засобами.

Безпека дитини на відпочинку

У сезон відпусток багато батьків разом з дітьми їдуть відпочивати до моря, вибираються на природу до найближчої водойми. Відразу відзначимо той факт, що якщо ви прийшли на пляж з дітьми, то повноцінно розслабитися у вас не вийде. Окрім відповідальності за своє здоров’я, ви також відповідаєте й за життя дитини. До правил дитячої безпеки відносяться всі ті, які можна застосувати й для дорослих: не можна запливати за буйки, пірнати й стрибати на мілководді, грати в „топлячи” ігри, купатися в шторм і так далі. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Інструкція батькам

  1. Малюки, які влітку потрапляють разом з батьками до моря, найбільше ризикують постраждати від жаркого південного сонця. Тому постарайтеся дитину оберігати від прямих сонячних променів. На пляжі влаштовуйтеся під парасолькою, тентом, у тіні дерев. Наряджайте малюка в світлий одяг, що закриває ручки і ніжки, на голову обов’язково одягайте панамку. Якщо тіні недостатньо, неодмінно використовуйте сонцезахисний крем для дітей з високим ступенем захисту від шкідливого ультрафіолету.
  2. Дітям, які старші, також необхідно більше перебувати в тіні. Не приходьте з родиною на пляж, не гуляйте на вулиці під час найбільшої активності сонця – з 10 до 16 годин. Використовуйте для дитини крем із захисним фактором не менше 20, а для дітей зі світлою шкірою – від 30 до 50. Пам’ятайте, що його потрібно знову наносити на шкіру кожні дві години, а також після купання. Придбайте для дитини кепку або панаму з широким козирком або полями.
  3. Частіше пропонуйте дитині пити (приблизно по 100-200 мл води кожні 20-30 хвилин). Під час активних ігор через кожні 15 хвилин робіть перерви, щоб дитина могла відпочити в тіні. По можливості відразу міняйте вологий одяг спітнілої дитини на сухий.
  4. Найулюбленіше і небезпечне заняття для дітей на відпочинку – плавання. Не варто перекладати свою відповідальність на те, що ваша дитина відмінно плаває і вже досить самостійна. Дитина повинна заходити у воду тільки з вами або під вашим безпосереднім наглядом. Ніяких самостійних запливів на відкритому водоймищі. Діткам, які не вміють плавати, обов’язково вдягайте нарукавники, надувні круги і т.п.
  5. Поясніть дитині, чому небезпечно пірнати в незнайомому місці. Перевірте відсутність на дні водоймища корчів, валунів, сміття та інших сторонніх предметів. Використовуйте рятувальні жилети, катаючись на човні, катері або катамарані. Намагайтеся вибирати для відпочинку з сім’єю пляжі, обладнані спеціальними рятувальними станціями із спеціальними засобами (баграми, рятувальними кругами і т.п.).
  6. Пам’ятайте, що навіть якщо ваша дитина вміє плавати, це не гарантує йому на воді повну безпеку.
  7. Навчіться прийомам проведення непрямого масажу серця і штучного дихання.

Головна помилка багатьох людей полягає в тому, що вони вважають, ніби біда може статися з ким завгодно, тільки не з ними. Така безпечність та незнання основних правил безпеки на воді найчастіше й призводять до трагічних наслідків. Будьте пильними, уважними та вкрай обережними на воді!