День захисту дітей, який припадає на перший день літа – одне з найстаріших міжнародних свят, його відзначають у всьому світі з 1950 року. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Головним символом свята є прапор зеленого кольору. На ньому зображена наша планета, на якій розташовані дитячі фігурки різних рас і національностей. Вони простягають один одному руки, символізуючи єдність і дружбу, як єдину можливість для розвитку світу.
Міжнародний день захисту дітей – це, перш за все, нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від психологічного і фізичного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства. В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається 1 червня. Щороку в рамках святкових заходів проводяться конкурси малюнків на асфальті, святкові концерти і театралізовані постановки за участю дітей. Малюки і підлітки танцюють, співають пісні, декламують вірші, беруть участь в змаганнях. Але, на жаль, в цьому році через пандемію неможливо організувати масові заходи. Проте, можна відзначити свято в колі сім`ї.
Граємо всією сім`єю
«Пошуки пропажі»
Ведучий пропонує граючим уважно подивитися на стіл, на якому розташовані різні предмети, і постаратися запам`ятати якомога більше предметів і їх розташування. Після чого всі повинні заплющити очі, а ведучий у цей час ховає якийсь з предметів. За його командою учасники відкривають очі і намагаються здогадатися, який предмет зник. Той, хто вгадає, стає ведучим.
«Асоціації»
Перший учасник загадує слово, наприклад, «іграшка». У наступного учасника воно асоціюється з м`ячиком, м`ячик нагадує про футбол, футбол про поле, поле про квіти, квіти про літо і т.д. Слова можуть бути абсолютно різними частинами мови. Це зробить гру для всієї родини ще цікавіше.
«Долонька в долоньку»
За допомогою цієї рухливої гри гравці відчувають зближення один з одним. Притиснувшись один до одного долонями, батько і дитина попарно рухаються по кімнаті, в якій встановлено різні перешкоди ( будь-які меблі, коробки тощо), які їм належить подолати.
Також можна подивитися разом з дітьми мультфільми: «Капітошка», «Жила-була царівна», «Елвін і бурундуки», «Як зачарувати чудовисько», «Фіксики», «Як приручити дракона», «Великий добрий велетень» та інші мультфільми за бажанням дітей.
І пам`ятайте, виховуючи дітей, нинішні батьки виховують майбутню історію нашої країни, а значить, і історію світу. Наші діти – це наша старість. Правильне виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.
(А.С. Макаренко)