Українські діти сьогодні стали свідками страшної реальності. Їхнє дитинство проходить в укриттях, і це великий стрес для дітей, тому основне завдання дорослих в цей важкий період – заспокоювати та відволікати від жахіть дітей. В цьому нам допоможуть ігри. Правильно підібрані ігри розвантажують нервову систему дитини, зменшують напругу, дарують позитивні емоції.
Гра — це чарівна паличка, про яку так мріють батьки у моменти, коли нічого вже не допомагає. У віці від трьох до семи років дитина розвивається саме у грі. Через неї вона також засвоює модель суспільних відносин, правила взаємостосунків. У грі діти навчаються бути дорослими — згадайте ігри в доньки-матері, лікарів, пожежників. Окрім цього, саме так найкраще засвоюється і навчальний матеріал.
Коли лунає сирена, люди беруть з собою тільки найнеобхідніше, і не завжди є можливість прихопити ігри, іграшки та книги. Тому, пропонуємо детальніше зупинитися на тому, як розважити дітей в укритті.
Ігри в укритті для дошкільнят
Гра «Крокодил»
У «Крокодил» можна грати як удвох, так і великою компанією. Суть гри –відгадати загадане слово, яке показує інший учасник за допомогою мовитіла.
Для початку потрібно визначити, хто перший буде загадувати і показувати слово. Один гравець загадує якесь слово іншому, щоб решта учасників його не чула. Він повинен пояснити його жестами, не розмовляючи та не
видаючи жодних звуків. Решта намагаються його відгадати. Перемагає той учасник, який називає правильний варіант.
Гра “Дрібушечки”
Діти грають по двоє. Беруться за руки, зближають ноги,а все тіло відхиляють назад, починають швидко кружляти то вправо, то вліво, дрібуючи ногами й промовляючи:
Дрібу ,дрібу, дрібушечки, Наївшись петрушечки,
Наївшися лободи,Гала,гала до води!
А я верчу качурика По долі водою.
Пливи пливи качурику,
А я за тобою!
Вказівка: стежити щоб діти правильно кружляли то вправо то вліво.
Правила гри:
1. Той,хто не чітко виконує рухи,виходить з гри.
Гра “Горобейко”
Діти беруться за руки і співають:
А в горобейка жінка маленька:
Сидить на кілочку,
Пряде на сорочку
Що виведе нитку Горобцю на свитку.
Залишаться кінці Горобцю на штанці.
Залишаться торочки Горобцю на сорочки.
Під час співу дві крайні дитини піднімають руки і пропускають попід ними всіх інших.
Правила гри:
1. Поки пісня не буде проспівана двічі, не можна відпускати (опускати) руки.
Гра “Доторкнись та відчуй”
Діти стають один за одним в рядок. В коробку з отвором для дитячої руки ставимо предмет. Дитина має тільки 1 спробу щоб відгадати що це, якщо не відгадала підходить наступна дитина.
Вказівка: Гру продовжуємо до того часу поки не відгадаємо предмет в коробці.
Якщо потрібно можна запропонувати дітям підказки.
Гра “Слухай уважно”
Візьміть кілька різних предметів. Попросіть дітей оглянути всі предмети, а потім заберіть їх. Далі попросіть одну дитину закрити свої очі і слухати, коли ви берете предмет і видаєте звуки. Попросіть дитину відгадати, який
предмет видав цей звук. Прикладами предметів можуть бути гребінець (проведіть пальцем по ньому), склянка (обережно постукайте нею), цимбали, цвяхи, наждачний папір, кубики, горщик і ложка…..
Вказівка:відповідає та дитина яку назвав вихователь.
Гра “Фокусники”
Беремо три пластикові стаканчики. Помістіть монету під одну з трьох чашок і переміщуйте чашки таким чином, щоб заплутати малечу. Потім попросіть своїх дітей відгадати, під якою чашкою є монета.
Гра “Власна казка”
Вихователь починає розповідати казку (лише одне речення) а наступний гравець має її продовжити додавши своє речення. І так до останньої дитини. Так вийде власна цікава казочка.
Гра «Кольорова кімната»
Ведучий загадує колір і рахує до 10. Інші діти шукають у приміщенні предмети цього кольору. Хто принесе найбільше предметів, той переміг.
Він стає новим ведучим.
Гра “Відгадай, хто”
Підготуйте кілька аркушів паперу й намалюйте на них фрукт або овоч.
Прикріпіть листочок на спину кожного учасника, але так, щоб вони не бачили своїх фруктів або овочів. Гравці повинні ставити один одному навідні запитання, щоб відгадати, хто вони.
Вказівка: Відповіді можуть бути тільки «так» або «ні».
Вся увага любов, тепло, все для них-для наших діток.