Що таке булінг і хто може стати його жертвою? Булінг — те ж саме, що цькування. Слово походить від англійського дієслова to bully — знущатись, залякувати. Згідно із законом, булінг стосується тільки учасників освітнього . Але в законі вказано, що принаймні один із учасників конфлікту має бути неповнолітнім. Якщо вчитель цькує вчителя — це булінгом … Продовжити читання “Поради для батьків щодо порядку захисту та протидію булінгу”
Чи замислювалися ви, батьки, де беруть витоки “комплекс жертви”, або потреба агресії стосовно інших. Мало хто з батьків знає про булінг чи стикається з цим явищем в дитячому садку. Чому і як дитина дошкільного віку стає жертвою булінгу? Розкриємо поняття “Булінг”. Визначимо основні риси дитини – жертви булінгу та дитини — “булі”, та дії педагога … Продовжити читання “Що таке булінг та як з ним боротися?”
Дуже часто дитині, яка зазнає цькування, закидають, що, мовляв, вона якимось чином провокує булінг. Однак американська експертка з протидії цькуванню Шері Гордон вважає, що навіть сильна духом, приваблива, спортивна й популярна серед однолітків дитина стати мішенню для цькування. Як пише Гордон у своїй статті «10 причин, чому дітей цькують», приводом може стати будь-що. А причиною, чому … Продовжити читання “Які діти найчастіше стають жертвами булінгу”
Види булінгу в дитсадку Булінг(від англ. to bull— переслідувати) — свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої. Як організувати інклюзивне освітнє середовище Булінг у ДНЗ (ЗДО) може проявлятися як тиск: психологічний фізичний. Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву. Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози, побиття під час ігор. … Продовжити читання “Види булінгу в дошкільному закладі та як реагувати”
КОНСУЛЬТАЦІЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ “Я МАЮ ПРАВО” У 2019 року вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу. Напередодні початку нового навчального року, Міністерство юстиції України продовжує інформування в рамках кампанії #СтопБулінг. Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) (цькування) – це … Продовжити читання “ЩО ТАКЕ БУЛІНГ, ЯК ЙОГО РОЗПІЗНАТИ ТА ЯК ДІЯТИ СТОРОНАМ КОНФЛІКТУ?”
Згідно наказу № 104 від 21.09.2021 р. по ЖЗДО № 34 відповідальною особою за виконання вимог законодавства щодо захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалих від жорстокого поводження, є соціальний педагог, Ашихіна Марина Анатоліївна. Звернутися до відповідальної особи можна усно, письмово, за допомогою телефонного зв’язку та електронної пошти. Графік роботи … Продовжити читання “Соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідальна особа”