03.Вер.2023

Діти завжди потребують уваги і турботи дорослих. А особливо – в екстремальних ситуаціях. Наразі діти в Україні перебувають у стані війни –  чують сирени під час ракетних атак, спостерігають руйнування будівель, здригаються від вибухів,  стають свідками людських втрат. Через ці події багато дітей переживають стрес. Коли дитина тривожиться, вона може стати гіперактивною, примхливою, плаксивою. Вона може погано … Продовжити читання “Як зберегти емоційне здоров’я дітей під час війни”

Детальніше
30.Сер.2023

Консультація для батьків Якщо ви знаходитесь в укритті, то варто пояснити дитині, що зараз у нашій країні війна, але наша армія зупиняє всі сили ворога. Зробити акцент: «Наша армія дуже сильна». Пояснити сигнали сирени: «Коли ти чуєш сирени, це означає, що наша армія поруч, вона виявила небезпеку і бореться з нею. І це означає, що … Продовжити читання “Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті”

Детальніше
10.Лют.2023

Поведінка дитини: безпорадність і пасивність Малі діти знають, що не можуть захистить себе самі. Коли стається лихо, вони почувають себе ще більш безпорадними. Вони хочуть бути впевненими, що батьки можуть їх захистити. Діти можуть виражати це незвичайно тихою або нервовою поведінкою. РЕАКЦІЯ БАТЬКІВ Забезпечуйте своїй дитині втіху, відпочинок, їжу та напої, а також умови для … Продовжити читання “Поради для батьків:  як надавати допомогу дітям дошкільного віку після травмуючих подій”

Детальніше
02.Гру.2022

Напередодні, 1 грудня, з нагоди відзначення Дня Збройних сил України в нашому закладі зібрали посилки для військовослужбовців, котрі захищають кордони нашої держави. В свою чергу, формували допомогу з врахуванням того, що саме зараз необхідно нашим військовим, а маленькі патріоти малювали малюнки бійцям, які ризикують своїм життям заради їхньго майбутнього. Це уже не перша посилка, дітлахи … Продовжити читання “Нашим ангелам, що носять форму ЗСУ.”

Детальніше
28.Вер.2022

Війна увійшла у наше життя… І стільки усього змінилося в ньому. Попри наше бажання захистити дітей від її жахіть – війна є у їхній свідомості. Вони думають про неї, переживають за її хід, бачать її у снах, малюють у малюнках. І вони питають про неї нас дорослих: чому на нас напали? що буде з нами? … Продовжити читання “Як говорити з дітьми про війну?”

Детальніше
27.Вер.2022

 

Детальніше
09.Вер.2022

Через війну багато дітей пережили травматичний досвід, часто вони були позбавлені найнеобхіднішого – їжі чи сну. Волонтери та представники приймаючої сторони під час спілкування з дітьми, які пережили стресову ситуацію, мають дотримуватися певного алгоритму встановлення контакту. Це допоможе не порушувати кордони дитини та «відновити» відчуття безпеки. Як встановити контакт з дитиною: І. Етап «Знайомство» 1. … Продовжити читання “Як встановити контакт з дитиною, що пережила травматичний досвід”

Детальніше
28.Лип.2022

У зв’язку iз введенням воєнного стану вiдповiдно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та вiдповiдно до розпорядження мiського голови від 24.02.2022 року № l68 «Про органiзацiю роботи в умовах воєнного стану», ЗДО продовжив роботу , але без організації освітньо – виховного процесу в закладі. Працівники ЗДО залучалися за необхiдностi та за згодою до … Продовжити читання “Тил — це теж своєрідний фронт”

Детальніше
07.Лип.2022

Важливо пам’ятати – багато дітей мінімум до 6 років не вміють контролювати гучність мови. Центри мови і центри когнітивного контролю в цей період лише продовжують дозрівати. А зараз – реакції дітей можуть взагалі бути зовсім різними. На цей час використайте скарбничку “тихих ігор”. Ігри, що допоможуть вимкнути гучність: Пульт керування. На подушечках пальців малюємо фломастером … Продовжити читання “Поради батькам під час воєнного стану. Що робити, коли діти шумлять, а це не дуже доречно?”

Детальніше