Про те, як важливо обговорювати з дітьми їхні випадкові знахідки, не варто й говорити. Але якщо просто довго пояснювати щось не зовсім зрозуміле дитині, вона навряд Вас почує. Пропонуємо Вам переглянути разом з малюком мультфільми про небезпечні знахідки, пояснити які вони бувають (показати картинки), та як діяти, якщо побачив щось схоже. Запропонуйте дитині пограти у гру “Знахідки”. Розкладіть по квартирі чи подвір’ї “знахідки”: тапки, іграшки, каструлі… Інсценізуйте ситуацію, у якій дитинка натрапила на знахідку та її дії після. Програйте декілька разів, обов’язково похваліть малюка за старанність. Це буде Ваш міні- тренінг.
Або.
?Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.
? Покажіть зображення гранати й запитайте, чи знає дитина, що це. Скажіть, що це граната.
?Запитайте дитину, на що їй схожий цей предмет. Відповіді можуть бути найрізноманітніші.
? Згодом розкажіть, що це граната, бо схожа на фрукт — гранат, який ми добре знаємо. Тільки ця граната небезпечна для людей, адже замість ягідок у неї — механізм, що вибухає. Вони не ростуть на деревах як плоди, але їх можуть приклеїти до стовбурів, заховати серед трави, кущів в парках, лісах, на майданчиках чи навіть у побутових предметах у тих містах, де велись бойові дії.
☝️Нам усім треба бути дуже уважними. Якщо ти побачиш щось схоже на гранату — не підходь, не чіпай, обережно відійди назад і повідом про знахідку когось із дорослих, щоб вони зателефонували 101.
Дай Боже, щоб ці знання не знадобились на практиці. Бережіть себе та своїх близьких.
Мультфільм “Весняні канікули”.
Презентація ” Бережи себе, малюк”.
Що потрібно знати про міни та вибухонебезпечні предмети.