По очах своєї дитини батьки завжди дізнаються, що відбувається в його житті: неприємності або радість, здоровий запал або хвороба. Буває і так, що очі раптом почервоніють, запалиться і сверблять. Може, це проста втома очей від перегляду телевізора або комп’ютерних ігор, а може, у дитини почався кон’юнктивіт. Визначити це дуже просто: якщо втомлені очі зазвичай приходять в норму через півгодини, то при хворобі тривожні симптоми тільки посилюються.
Кон’юнктива – це прозора тонка тканина, оболонка, що покриває зовнішню поверхню очі. Відповідно, кон’юнктивіт – це її запалення. Залежно від причини, що послужила розвитку захворювання, розрізняють наступні види кон’юнктивіту:
*Бактеріальний (гнійний). Виникає при попаданні в очі бактерій, таких як стафілококи, кишкові палички та ін. Часто дитина сам заносить інфекцію в око, коли тре очі руками.
Бактеріальним також вважається кон’юнктивіт, виникнення якого спровокували бактерії, що викликають ангіну, кір або різні шкірні захворювання.
*Вірусний. Розвивається на тлі різних вірусних захворювань (наприклад, ГРВІ);
*Алергічний. Виникає в результаті впливу на слизову речовин, які викликають алергічну реакцію. Подразники можуть бути різними: від пилку якоїсь рослини, пуху або вовни – до продуктів харчування та парфумерії.
*Можливі також різні комбінації кон’юнктивітів: вірусного і алергічного, вірусного і бактеріального, бактеріального і алергічного;
Ознаки кон’юнктивіту
почервоніння ока;
дискомфортні відчуття: біль, свербіж;
набряклість;
відчуття стороннього тіла;
виділення слизові, слизово-гнійні і гнійні. Кон’юнктивіт може протікати і без виділень, можливі також закисания очей вранці.
Якщо ви помітили у дитини перші ознаки кон’юнктивіту, то можна надати першу долікарську допомогу. У цьому випадку основним методом є промивання очей (кожні 2 години). Промивати можна кип’яченою водою, чайною заваркою (1 чайна ложка чаю на півсклянки води) або розчином фурациліну (1 таблетка фурациліну на півсклянки води).
Під час хвороби дитині краще побути вдома. Це пов’язано не тільки з небезпекою заразити інших дітей, але і з необхідністю знизити навантаження на очі, викликану перепадами світла і температури.
Уникаємо проблем кон’юнктивіту
Щоб уникнути проблем, потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Лікування при кон’юнктивіті призначається залежно від причини захворювання. Так, при вірусних кон’юнктивітах призначаються противірусні краплі, при гнійних – антибіотики, алергічні кон’юнктивіти лікуються протиалергічні препаратами.
Є також комбіновані препарати для лікування кон’юнктивіту – наприклад, противірусні разом з протиалергічні, або разом з антибіотиком. Дані препарати впливають тільки на слизову оболонку ока і безпечні для організму.
Ні в якому разі не варто підбирати препарати самостійно, оскільки, не знаючи причин, що викликали кон’юнктивіт, можна домогтися зворотного ефекту: коли чутливість до препарату знизиться, і в кінцевому підсумку доктору вже доведеться призначати більш сильні препарати, щоб впоратися з інфекцією.
У лікуванні кон’юнктивіту основну увагу слід приділити профілактиці, і найважливішим моментом тут є особиста гігієна. По-перше, привчите свою дитину регулярно мити руки. Провітрюйте приміщення, зміцнюйте імунітет, і періодично мийте іграшки. Слідкуйте, щоб у дитини було, своє окреме рушник. Якщо ж у дитини алергія на пилок, лікар повинен підібрати йому препарат, яким слід закапувати очі приблизно за 3 тижні до передбачуваного цвітіння. Цим же препаратом слід закапувати очі протягом усього періоду цвітіння.
Дотримання цих простих рекомендацій допоможе до мінімуму знизити ризик виникнення кон’юнктивіту у Вашої дитини.
Джерело: https://okomedikas.com/blog/konyunktivit-u-rebenka