На виконання наказу по департаменту освіти від 09.04.2024р. №114 «Про проведення Тижня охорони праці», наказу по навчальному закладі від 10.04.2024 р. №37 «Про проведення Тижня охорони праці в ЗДО №34», у закладі дошкільної освіти з 22 по 26 квітня 2024 року під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» проведено Тиждень охорони праці.
Метою проведення Тижня є: поліпшення умов для праці, якості освітньо-виховної роботи з дітьми з питань попередження дитячого травматизму; вироблення у дітей дошкільного віку вмінь та навичок безпечної поведінки в соціумі; підвищення рівня інформаційної роботи серед педагогів та батьків щодо правил поведінки дитини та дорослого в різних життєвих ситуаціях; активізація діяльності закладу освіти з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності; ознайомлення з ризиками, які можуть виникнути внаслідок зміни клімату, такими як збільшення температури, погіршення погодних умов, виникнення стихійних лих; розвиток навичок виявлення потенційних небезпек та уміння реагувати на них у відповідний спосіб; сприяння формуванню позитивних звичок щодо збереження довкілля та здорового способу життя в умовах зміни клімату.
Було розроблено заходи до проведення Тижня охорони праці в ЗДО №34. Всі заплановані заходи були виконані.
Протягом тижня перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Ведеться журнал реєстрації інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності з працівниками закладу.
У куточках з охорони праці розміщений інформаційний матеріал з розділу «Охорона праці».
Протягом Тижня охорони праці були проведені такі заходи з працівниками:
- Інформаційно – роз’яснювальна робота щодо ефективного впливу на працівників безпечного та здорового робочого середовища.
- Години психологічної підтримки для здобувачів освіти з формування конструктивних способів вирішення складних життєвих ситуацій.
- Тренінг «Збереження (відновлення) психічного здоров’я, подолання наслідків травматичних ситуацій у воєнний час».
- Консультація «підтримка дітей і родин учасників, поранених, загиблих в ході російсько-української війни».
- Консультація для працівників ЗДО «Професійні ризики, які посилюються зі зміною клімату».
- Тренінг для педагогічного персоналу з питань надання домедичної допомоги.
Інженером з охорони праці Сокорчуком В.М. була організована зустріч з працівниками ЗДО з питань дотримання законодавства про охорону праці; проведено урок безпеки «Моя безпека під час війни».
З дошкільниками були проведені такі заходи:
- Перегляд дітьми відеоматеріалів «Уроки тітоньки Сови», перегляд відео «Природа – друг, коли ти її добре знаєш»; читання казок та бесіди за їх змістом «Червона Шапочка», «Троє поросят», «Казочка про планету Земля»; читання художніх творів Н. Забіла «Гроза», О. Шуваєва «Лісові пригоди».
- Конкурс для вихователів і вихованців на кращий плакат «Як допомогти планеті?».
- Бесіди: «Спеціальні служби порятунку», «Правила поведінки на дорозі», «Як уникнути неприємностей?», «Сам удома», «Як убезпечити себе від біди?», «Правила безпеки при користуванні електроприладами, сірниками, колючими предметами» .
- Відвідування дітьми Кімнати безпеки з метою закріплення знань про правила безпечної поведінки на дорозі, в природі, в побуті та з вибухонебезпечними предметами.
- Дидактичні ігри, що мали на меті розширити уявлення дітей про вплив людських вчинків на природне довкілля, сформувати у дітей уявлення про повітря як природне середовище, ознайомити з правилами поведінки у природі, в побуті, на дорозі, залучати дітей до збереження природи Землі, навчати сортувати сміття, виховувати екологічну свідомість, бережливе ставлення до свого життя, здоров’я, до природи: «Земля радіє-земля сумує», «Що забруднює повітря?», «Оціни вчинок», «Посортуємо сміття», «Безпечні та небезпечні предмети», «Безпека на вулиці», «Що викликає пожежу, що ні?», «Вогонь дружний і небезпечний», «Збережемо легені нашої землі», «Про гігієну дбаю, чистоту скрізь зберігаю», «Вибухонебезпечні предмети з Патроном», тощо.
- Тематичні заняття: «Небезпека зміни клімату» (з метою поглиблення знань дошкільнят про наслідки глобальної проблеми зміни клімату), «Збережем природу ми» (з метою ознайомлення дітей із проблемою забруднення навколишнього середовища, підвести до розуміння необхідності охорони довкілля), «Подорож в країну безпеки» (формування навичок безпечної поведінки у різних життєвих ситуація; закріплення знань дітей про дорожні знаки), «Допоможемо природі захистити наше здоров’я» (ознайомлення дітей з поняттям “зміна клімату” та його впливом на здоров’я людей та навколишнє середовище; уточнення та збагачення знань дітей про шкідливі фактори для нашої планети та як їх уникати; закріплення знаннь про раціональне використання водних ресурсів планети та сортування сміття).
Проводились консультації через viber групи з батьками «Перша допомога в екстремальних ситуаціях», «Профілактика дитячого травматизму», «Профілактика дистресових розладів, стабілізація емоційного стану дітей».